მითითებული ელ-ფოსტა უკვე არსებობს გამოწერის სიაში!
გთხოვთ შეიყვანოთ სწორი ელ-ფოსტა!
პირადი ცხოვრების ამსახველი ვიდეო მასალა ქართულ მედიაში
პარასკევს, 11 მარტს სოციალური ქსელებით გამოქვეყნებული პირადი ცხოვრების ამსახველი კადრების გაშუქება მნიშვნელოვანი ეთიკური ტესტი აღმოჩნდა მედიისთვის და საზოგადოებისთვის. აღსანიშნავია, რომ ტელე მედიის უდიდესი ნაწილი ძირითადად საკმაოდ კარგად გაუმკლავდ
ვრცლადდონალდ ტრამპი, სიძულვილის ენა და Huffington Post-ის გაკვეთილი
პოლიტიკოსები საკუთარი მსოფლმხედველობისა თუ მოსაზრებების საზოგადოებაში დამკვიდრებას მედიის საშუალებით ცდილობენ. როცა საკითხი ფობიურ მოსაზრებებს და სიძლვილის ენას ეხება, მედია ყოველთვის გამოწვევის წინაშე დგას. ერთი მხრივ, ჟურნალისტი ვალდებულია გააშუქო
ვრცლადრა გვყოფს და რა გვაერთიანებს
ამას წინათ, როცა ბლოგერების ტრენინგზე მრავალფეროვნების საკითხების მედია გაშუქებას ვიხილავდით, ერთ-ერთმა მონაწილემ ნიგვზიანის ინციდენტის შემდეგ სოფელში მისი სტუმრობა გაიხსენა. 2012 წელს თბილისიდან ადგილზე ჩასულმა ჟურნალისტებმა ფართოდ გააშუქეს, როგორ
ვრცლადროგორ ქმნის რუსული მედია მითებს
2005 წლის აპრილში, მას შემდეგ, რაც ვლადიმირ პუტინმა ნაციონალური ტელევიზიის ეთერით საბჭოთა კავშირის დაშლა მეოცე საუკუნის უდიდეს გეოპოლიტიკურ კატასტროფად შეაფასა, შეიქმნა სატელევიზიო სადგური, რომელსაც მთელი მსოფლიო ვლადიმირ პუტინის ნათქვამის სიმართლეშ
ვრცლადსოციალური პრობლემები ქსენოფობიურ კონტექსტში - მიწის საკუთრების საკითხი
საჯარო სივრცეში სოციალური პრობლემების ქსენოფობიურ კონტექსტში წარმოჩენას ხშირად არა მხოლოდ პოლიტიკური კლასი, არამედ მედიაც უწყობს ხელს. ამ მხრივ -2013-2014 წელს ქართულ მედიაში თბილისის ზღვაზე ე.წ. ჩინური ქალაქის მშენებლობასთან ერთად, რომელიც რეალურად
ვრცლადH&M მომხმარებელს ბოდიშს უხდის და შავკანიანი მოდელის ფოტოს გვერდიდან შლის
შვედური კომპანია H & M რასისტული მოტივით გააკრიტიკეს, მას შემდეგ რაც მან ოფიციალურ ვებ-გვერდზე შავკანიანი ბავშვის ფოტო ,,ჰუდში”, წარწერით ,,უმაგრესი მაიმუნი ჯუნგლებში ("coolest monkey in the jungle") გამოაქვეყნა. ფოტო პირველად კომპანიის ბრიტანულ
ვრცლადკამპანიური თურქოფობია “ობიექტივში”
მედია ორგანიზაცია თავისუფალია აირჩიოს სარედაქციო პოლიტიკა და მართოს კონტენტი ამ პოლიტიკის შესაბამისად. საზოგადოების მედია არჩევანი ნაწილობრივ მედიის სარედაქციო პოლიტიკისა და პიროვნების პირადი შეხედულებების თანხვედრაზეც არის დამოკიდებული, თუმცა ჟურნა
ვრცლადმრავალეთნიკური ლაილაში — ისტორიით სავსე სოფელი ლეჩხუმში
"ისეთი ურთიერთობა გვქონდა ერთმანეთთან, ახლა ხომ ქართველები ვართ ყველა და ჩვენ შორის არის კიდო შუღლი. იმ პერიოდში ამდენი სხვადასხვა ერის ხალხი ცხოვრობდა და "ვა, შე კაცოს" არ ეტყოდნენ ერთმანეთს. აი, ასე ვიცხოვრეთ. ერთი ჩხუბი და აყალმაყალი არ ყოფილა
ვრცლადგარდაბნის მუნიციპალიტეტი – მთავრობის გადაწყვეტილებების გავლენა მუსლიმთა ცხოვრებაზე
რამდენადაც სამარცხვინო არ უნდა იყოს, ვაღიარებ – საკმაოდ სოლიდურ, ნამდვილად, არა საბავშვო ასაკში გავიგე ქრისტიანობის გარდა სხვა რომელი რელიგიები არსებობს და როგორი გაგება აქვთ სამყაროსი. შევიძინე მეგობრები, რომლებიც ღმერთთან საუბრისას პირჯვარს არ იწ
ვრცლადშორია გურჯისტანამდე
შესავალი 1969 წელს საქართველოს მოსახლეობამ გურამ პატარაიას დოკუმენტური ფილმი – „შორია გურჯისტანამდე" იხილა. ფილმში აღწერილი იყო ეთნიკური ქართველების ყოფა-ცხოვრება ირანში, კერძოდ – ფერეიდანში. დოკუმენტური ფილმის გადაღებიდან ნახევარ საუკუნეზე მეტი